top of page

Dondurmacı Amca

Dondurma Bizim İşimiz

Dondurmacı Amca’nın hikayesi 1976 yılında başlamıştır. Henüz çok küçük yaşlarda dondurma ile tanışan Başaran kardeşler, serüvenlerine yaşadıkları mahalleye termosta dondurma satarak başladılar. Daha sonra, lezzetiyle nam salan dondurmalarını yaya olarak çevre köylere taşıyan Başaran kardeşler, dondurma serüvenlerine bir pastane açarak devam ederler. Durmak nedir bilmeyen Başaran kardeşler, ilk kurdukları fabrika ile ağızlardan düşmeyecek Dondurmacı Amca efsanesini başlattılar.  Daha sonra dondurmanın ana vatanı olan Kahramanmaraş'ta ikinci fabrikalarına kurdular. Hizmet sınırlarını genişletmek isteyen Dondurmacı Amca şuan kurulum çalışması yapılan üçüncü Mersin fabrikası ile Türkiye'deki büyümelerini sürdürmeye devam etmektedirler. Ayrıca, şirket bünyesinde "Dosella Gelato" ve "Donsa"  adında iki dondurma markası bulunmaktadır. 

Türkiye’nin her bir yanında karşımıza çıkan Dondurmacı Amca maskotunun da içinizi ısıtacak bir hikayesi var. Bu maskot; yıllarca beraber çalışan Başaran kardeşlerden küçük kardeşin, büyük kardeşin yüzünü kullanarak onu Dondurmacı Amca’nın simgesi haline getirdiği çok özel bir jestin sonucudur.

Başaran kardeşlerin temel ilkesi, kaliteli dondurmayı herkese ulaştırmaktı. Bu amaç doğrultusunda yollarına devam eden kardeşler, eşsiz lezzete sahip dondurmalarını teknoloji ile buluşturup daha büyük kesimlere ulaştırabilmek için kolları sıvadılar. Dünyanın birçok ülkesine çeşitli seyahatlerde bulundular ve sonunda dondurmalarını seri üretimde üretmeyi başardılar.

 

Müşteri memnuniyetini çok önemseyen Dondurmacı Amca, teknolojiyi her zaman yakından takip etti. Dünyanın önde gelen firmaları ile iş birliği yapmakta olup günümüzdeki son teknolojiyi kullanarak, el değmeden hijyenik ortamda üretimini devam ettiren Dondurmacı Amca, Türkiye’nin en büyük yerli firmalarından biri olmuştur.

adam cup.jpg
c2e1a40d9b32478db093977fdbf570fb-0001_ed
bottom of page